mec. Karolina Olechnowicz LL.M –  jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.  Po zdobyciu tytułów magister prawa,  Bachelor of German and Polish Law (LL.B) oraz Master of German and Polish Law (LL.M). Podjęła i ukończyła studia podyplomowe Służby Zagranicznej i Międzynarodowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Sądzie Rejonowym w Myśliborzu oraz w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim w wydziałach: Rodzinnym i Nieletnich, Gospodarczym oraz Cywilnym. W 2014 r. uzyskała wpis na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Zielonej Górze.

 Stosując prawo w praktyce od wielu lat stara się stale rozwijać swoją wiedzę, uczestniczy w wielu szkoleniach i śledzi na bieżąco dynamicznie zmieniające się przepisy prawa. Włada biegle językiem niemieckim, co umożliwia jej także zapoznawanie się z publikacjami prawnymi w tym języku, jak również prowadzić obsługę prawną podmiotów niemieckich.

Prywatnie uwielbia spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, eksperymentować w kuchni z nowymi przepisami kulinarnymi, a wieczorami zatopić się w fascynującej lekturze. Przy pięknej pogodzie podnosi poziom adrenaliny uprawiając sporty motorowodne, a relaksuje podczas gry w tenisa i jazdy na rowerze.